Usuwanie rdzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów przy renowacji nadwozia. Nasza firma oferuje usługi usuwania rdzy z konstrukcji metalowych, części i nadwozi samochodowych w Warszawie przy użyciu nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych środków. Wszystkie prace wykonywane są przez doświadczonych fachowców.
RDZA NA POJEŹDZIE - RYZYKO POWAŻNYCH KOSZTÓW
Rdza na nadwoziu samochodu, niestety, nie jest rzadkością. Agresywne środki chemiczne, ekstremalne temperatury, wysoka wilgotność i naturalne zużycie się powłoki ochronnej stopniowo prowadzą do powstawania plam rdzy na nadwoziu. Najczęściej rdza dotyka odsłonięte metalowe części samochodu, które mają największy kontakt z wilgocią:
- Parapety samochodowe;
- Nadkola samochodu;
- Drzwi;
- Dolne części skrzydła, a także zaciski samochodu, baku itp.
Możliwe jest ponowne pokrycie powierzchni specjalnym środkiem uszczelniającym, jednak bez względu na to, jak dobry jest to środek, nie jest on w stanie zatrzymać korozji i rozprzestrzeniania się rdzy. Aby pozbyć się rdzy w samochodzie, należy zastosować drastyczne środki, czyli całkowite usunięcie pozostałości rdzy aż do metalu. Jeśli nie zrobisz tego w porę, z każdym dniem użytkowania samochodu stopień korozji będzie się zwiększał, a ryzyko konieczności całkowitej wymiany uszkodzonej części będzie coraz wyższe. Zawsze taniej jest zapobiegać problemowi niż zajmować się jej skutkami. Koszt odrdzewiania jest niski, a korzyści dla Twojego samochodu będą bezcenne.
USUWANIE RDZY Z METALU - METODY, TECHNIKI I ŚRODKI
Jest wiele filmików pokazujących jak usuwanie rdzy z nadwozia samochodu zmienia tę część i po zakończeniu czyszczenia, gruntowania i malowania samochód wygląda jak nowy, a każdy odrdzewiacz za każdym razem jest indywidualnie dopasowywany.
Rdzę można usunąć różnymi metodami, samodzielnie lub w warsztacie. W zależności od stopnia korozji, rodzaju i kształtu części, potrzeby dalszej obróbki, powłoki lakierniczej i innych czynników można wybrać odpowiednią metodę czyszczenia. Najpopularniejsze obecnie metody usuwania rdzy to:
- Śrutowanie - śrut stały lub granulowany śrut stalowy o odpowiedniej średnicy jest wydmuchiwany pod wysokim ciśnieniem i strąca osad rdzy z czyszczonej powierzchni. Jest to nowoczesna i bardzo skuteczna metoda, idealna dla dużych ciężarówek, ciężkich elementów i przedmiotów o grubości ponad 3 mm.
- Piaskowanie to najpopularniejsza metoda usuwania cząstek rdzy, wykorzystująca potężny strumień piasku kwarcowego zmieszanego z powietrzem pod wysokim ciśnieniem. Idealnie nadaje się do naprawy pojazdów, odnawiania nadwozia oraz przygotowania jego do gruntowania i lakierowania. Piaskarka jest w stanie wypiaskować części nawet o skomplikowanym kształcie i usunąć rdzę z wąskich, niedostępnych miejsc.
- Usunięcie rdzę własnymi rękami w domu przy użyciu szlifierki. Jest to metoda prosta, tania, ale mało skuteczna, która nie radzi sobie z częściami o skomplikowanych kształtach czy z ciężkimi uszkodzeniami.
- Chemiczna metoda usuwania rdzy polega na reakcji specjalnych związków, które oddziałują na utlenione cząsteczki metalu. Część jest opuszczana do rozpuszczalnika i od czasu do czasu wyjmowana, aby oczyścić plamy rdzy. Ze względu na konieczność kontaktu z niebezpiecznymi substancjami, metoda ta staje się coraz mniej popularna.
USUNIĘCIE RDZY WŁASNYMI RĘKAMI - CZY WARTO?
Istnieje dużo filmików o tym, jak usunąć rdzę z samochodu własnymi rękami, co tworzy iluzję, że jest to prosta i szybka procedura, z którą poradzi sobie nawet amator. Tak jednak nie jest. Osoba niedoświadczona może nie wykonać czyszczenia prawidłowo i rdza wróci ponownie. Zabieg trzeba będzie powtórzyć, co wymaga dodatkowego czasu oraz wydatków pieniężnych. Ponadto można przypadkowo uszkodzić część, co nigdy nie zdarzyłoby się u profesjonalisty. Nie bez powodu istnieją specjalne firmy, które świadczą usługi z zakresu obróbki metalu oraz usuwania rdzy. Cena za odrdzewianie jest niska, ale otrzymujesz gwarantowanie czystą część, która jest gotowa do nałożenia lakieru lub innego materiału ochronnego.