Malowanie proszkowe
W ostatnich latach sytuacja ekologiczna na całym świecie uległa gwałtownemu pogorszeniu. Wynika to w dużej mierze z faktu, że podczas pokrywania metalu lub innych produktów płynnymi materiałami lakierniczymi ich duża ilość trafia do atmosfery. Dlatego też obecnie coraz bardziej popularne staje się polimerowe malowanie elementów metalowych, na przykład bram, ogrodzeń, płotów, grzejników, kaloryferów, balustrad.
Cechy technologiczne malowania proszkowego są takie, że jest ono prawie nieszkodliwe dla środowiska i personelu bezpośrednio zaangażowanego w proces malowania. Możliwe jest uzyskanie atrakcyjnych, trwałych dekoracyjnych powierzchni, które posiadają również właściwości ochronne.
Taka trwała powłoka powstaje w wyniku stopienia proszków polimerowych, które nanosi się na malowaną powierzchnię metalowych przedmiotów za pomocą specjalnych pistoletów natryskowych. Powłoka proszkowa nakładana jest w komorach natryskowych, a gotowa powierzchnia formowana jest w komorach polimeryzacyjnych.
Oprócz tego, że malowanie proszkowe aluminium i stali jest całkiem bezpieczne, jest również bardzo opłacalne. Straty proszku podczas procesu malowania są znikome. O ile straty farb płynnych sięgają w niektórych przypadkach nawet czterdziestu procent, o tyle wielkość strat proszku wynosi mniej niż dwa procent przy tej samej ilości wykonanej pracy.
W związku z tym usługa malowania proszkowego w Warszawie przez Juzpiaskujemy jest godną alternatywą dla malowania farbami płynnymi.
Można spotkać się z opinią, że malowanie proszkowe jest obecnie najbardziej wydajną i nowoczesną metodą pokrywania metalu lub aluminium warstwą farby.
Malowanie proszkowe to coraz częstszy wybór wśród konsumentów, którzy doceniają jego liczne zalety. Przede wszystkim można wybierać spośród bardzo szerokiej gamy kolorów. Ponadto malowanie proszkowe aluminium lub stali pozwala uzyskać bardzo trwałe powierzchnie, które przez długi czas wyglądają nienagannie. Innowacyjność metody polega na tym, że w obrębie farby nie ma żadnych nierówności, wszystko jest nią bardzo dokładnie pokryte. Co ciekawe, w większości przypadków tylko jedna warstwa całkowicie pokrywa wykończoną powierzchnię.