Oferujemy wysokiej jakości malowanie proszkowe felg farbami europejskich marek. Doświadczeni specjaliści oceniają złożoność pracy, czyszczą felgi i nakładają powłoki profesjonalnie i bezbłędnie. Szeroki wybór kolorów, efektów i faktur pozwala dopasować kolor felg do koloru fabrycznego lub sprawić, że felgi staną się efektownym elementem Twojego samochodu. Możliwość dostarczenia felg do i od klienta, usługa montażu opon oraz konsultacje na każdym etapie prac.

Malowanie felg własnoręcznie jest prawie niemożliwe.

Aby wynik był przewidywalny i dobry, potrzebny jest doświadczony fachowiec i specjalny sprzęt, a także staranne przestrzeganie określonej kolejności wykonywania prac. Jaki jest koszt malowania proszkowego? Koszt malowania proszkowego felg jest liczony indywidualnie i zależy od wielkości, kształtu i konstrukcji felgi. Z cenami za prace podstawowe można zapoznać się korzystając z tabeli na tej stronie.

Malowanie proszkowe felg - kolejność prac:

  1. Najpierw myjemy felgi i sprawdzamy je, żeby znaleźć miejsca problemowe, wyszczerbienia czy wgniecenia. Następnie w razie potrzeby szlifujemy odpryski i wgniecenia, naprawiamy pęknięcia poprzez spawanie argonem oraz korygujemy zaburzoną geometrię.
  2. Naprawione felgi traktujemy drobnoziarnistą masą ścierną - najpierw rozpuszczając stary lakier specjalnym środkiem chemicznym. Dzięki temu felgi robią się czyste i gładkie, co pozwala na łatwe wygładzenie świeżej warstwy lakieru. Kolejnym krokiem jest usunięcie kurzu z powierzchni felg oraz jej odtłuszczenie, po czym można przystąpić do malowania.
  3. Obręcze felg można pomalować na dowolny kolor. Możesz wybrać  odcień o matowym lub błyszczącym wykończeniu z efektem metalicznym lub shagreen.
  4. Farba nakłada się na powierzchnię części w sposób elektrostatyczny, a następnie wypala się w specjalnych komorach o wysokich temperaturach, aż spolimeryzuje w jednorodną warstwę.
  5. Po ochłodzeniu felgi są w pełni gotowe do instalacji opon i montażu na pojeździe.