Wprowadzenie najnowszych technologii powoduje, że przestarzałe metody czyszczenia wyrobów metalowych po prostu znikają. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się piaskowanie felg, które jest metodą zasługującą na niezwykle pozytywne opinie. Niegdyś skuteczna przemysłowa metoda polerowania struktur lub pojedynczych części jest obecnie powszechnie stosowana w mniejszych fabrykach lub warsztatach samochodowych.

Koła samochodowe są najbardziej narażone na szkodliwe działanie środowiska. Brud i wilgoć powodują ich rdzewienie, warstwa farby zaczyna się łuszczyć. Piaskowanie felg z malowaniem może przywrócić im estetyczne piękno i zwiększyć ich żywotność, jak również  zwiększyć ich wydajność.

Osiąga się niesamowite rezultaty w postaci jakościowego usunięcia każdego rodzaju powłoki, np. fabrycznej farby lub powłoki proszkowej, z felg ze stali przy pomocy piaskowania  usuwa się rdzę, a z kolei z felg z aluminium - ślady korozji.

Proces czyszczenia polega na swoistym bombardowaniu części metalowych ścierniwem. Ścierniwo jest podawane przez dyszę pod wysokim ciśnieniem. Każde ziarenko piasku zdmuchuje część rdzy i farby, szorując je i pozostawiając powierzchnię z metalicznym połyskiem. Najczęściej jednak robi się akcent na przygotowanie do zabezpieczenia antykorozyjnego oraz malowania lub polimeryzacji. Tak więc piaskowanie alufelg to wstępny etap przygotowania felg do malowania. Piaskowanie felg skutkuje czystą i szorstką powierzchnię, która jest doskonale przygotowana do łączenia ze środkami ochronnymi, takimi jak farba proszkowa.

Kompetentnie przeprowadzony zabieg renowacji felg jest bardzo opłacalny. Proces piaskowania nadaje części nowe życie i sprawia, że trudno ją odróżnić od części wykończonej fabrycznie. Dlatego też z dnia na dzień rośnie liczba chętnych do skorzystania z tej usługi. Cena piaskowania felg zależy od wielkości felgi oraz jej stopu. Piaskowanie felg stalowych jest często tańsze niż w przypadku felg aluminiowych. Należy pamiętać, że koszt piaskowania dla TIR-a jest wyższy niż koszt dla felg o tym samym rozmiarze do samochodów osobowych. Ceny za piaskowanie felg można znaleźć w odpowiednim dziale na naszej stronie oraz w tabeli cenowej.