Usługi sodowania stały się w ostatnich latach bardzo popularne w całej Polsce, ponieważ unowocześnienie konwencjonalnego piaskowania umożliwiło pracę z delikatniejszymi materiałami, takimi jak aluminium, cienkie metale, drewno, szkło, PCV, etc. W związku z tym można bezpiecznie wykonywać sodowanie karoserii samochodowych, mebli, elewacji z cegły. Można wyróżnić następujące zalety sodowania: wysoka jakość czyszczenia, konwencjonalna piaskarka nie może zaoferować tak precyzyjnej pracy, ponieważ stosowane są cząstki ścierne o większej średnicy. Sodowanie jest zalecane do precyzyjnych prac w trudno dostępnych miejscach. 

Nasza firma oferuje ekologiczną i delikatną metodę piaskowania wielu powierzchni - sodowanie. Innowacyjne technologie pozwalają na zastosowanie wysokociśnieniowego wodorowęglanu sodu przy użyciu sprężonego powietrza, który usuwa brud, stare produkty malarskie, produkty ropopochodne, pozostałości materiałów budowlanych i inne mikroelementy  z powierzchni ceglanych, metalowych i innych. Dzięki wymianie materiału ściernego (stosuje się głównie piasek, żużel i podobne minerały) możliwe jest zmniejszenie oddziaływania mechanicznego na obrabianą powierzchnię, co znacznie zwiększa zakres zastosowania. Ostateczny koszt zależy od zakresu i warunków wykonywanych prac. Pomimo rozpuszczalności materiału w wodzie, jest on w stanie wyczyścić prawie wszystkie rodzaje zabrudzeń: olej, tłuszcz, stare farby, klej, zaprawy cementowe, utlenienia na wielu metalach i stopach. Kiedy materiał wsadowy wchodzi w kontakt z obrabianą powierzchnią, następuje swoista "eksplozja", która uwalnia energię i mechanicznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia na swojej drodze. 

Zalety technologii sodowania:

  • Materiał przyjazny dla środowiska. Jego utylizacja jest bardzo łatwa, a praca może być prowadzona nawet w pomieszczeniach. Brak zagrożeń w trakcie i po pracy.
  • Powierzchnie mogą być czyszczone w każdej temperaturze, nawet zimą.
  • Metoda sodowania jest certyfikowana do czyszczenia urządzeń spożywczych, co znacznie rozszerza zakres jej zastosowania i świadczy o jej absolutnym bezpieczeństwie dla ludzi.
  • Nie dochodzi do uszkodzenia powierzchni. Sodowanie nadaje się zarówno do aluminium i innych metali, jak i tworzyw sztucznych, akryli i materiałów naturalnych - kontakt ze ścierniwem jest minimalny, ale efekt czyszczenia jest równie dobry, jak przy konwencjonalnym piaskowaniu.
  • Odporność materiału na korozję jest zwiększona, ponieważ powierzchnia nie jest aktywowana, degradacja warstwy wierzchniej jest znacznie dłuższa, nawet bez dalszej obróbki produktami lakierniczymi.

Z ceną na sodowanie można się zapoznać w odpowiednim dziale na naszej stronie. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i podadzą cenę za naprawę obiektu. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie, który pozwala nam na wyczyszczenie ogromnej powierzchni w krótkim czasie. Nasi specjaliści to fachowcy, którzy potrafią dobrać odpowiednie ścierniwo i konsystencję do konkretnego materiału. Gwarantujemy wysoką jakość pracy i bezpieczeństwo obrabianej powierzchni.