Oczyszczenie betonu, cegieł, kostki brukowej ze śladów farby, sadzy, tynku, produktów ropopochodnych i innych rodzajów zabrudzeń przy pomocy piaskowania jest najskuteczniejszym rozwiązaniem w czyszczeniu tych powierzchni. 

Szlifowanie ścian, ogrodzeń i kamienia to między innymi najważniejszy etap przygotowania powierzchni przed nałożeniem różnych powłok antykorozyjnych. Trwałość powłok nakładanych na powierzchnię poddaną piaskowaniu może być zwiększona kilkakrotnie. 

Do obróbki powierzchni można stosować różne rodzaje ścierniwa. Piaskarka charakteryzuje się mobilnością i może być stosowana do obróbki zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni konstrukcji betonowych, ceglanych i innych ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków. Usługa ta jest godna uwagi, ponieważ nadaje się do czyszczenia starych cegieł, a delikatne ścierniwo nie niszczy muru. 

Podczas procesu piaskowania betonu, cząstki ścierne są przyspieszane z piaskarki za pomocą sprężonego powietrza. W systemie piaskowania znajdują się trzy główne elementy: kompresor, ścierniwo oraz urządzenie do piaskowania (piaskarka). Pożądany rezultat w obróbce strumieniowo-ściernej konstrukcji betonowych uzyskuje się poprzez regulację natężenia przepływu sprężonego powietrza, co powoduje przyspieszenie cząstek ściernych. Aby zapewnić wysokiej jakości piaskowanie, wymagany jest wysoki poziom profesjonalizmu, wysokiej jakości sprzęt i rygorystyczne monitorowanie pracy.

Przez piaskowanie betonu można zlokalizować niedoskonałości ściany: być może gdzieś jest widoczna armatura, rozwarstwia się lub pęka płyta. Po zabiegu  łatwiej będzie podjąć decyzję, gdzie wszystko należy zostawić w takim stanie jak jest, a gdzie należy  gruntownie przebudować ściany.

Zalety piaskowania murów, ogrodzeń i innych powierzchni z cegły oraz betonu: 

  • Całkowicie się usuwa produkty zabrudzenia;
  • Tworzy się tekstura powierzchni;
  • Dobra jakość i wydajność pracy (do 40 m2/h);
  • Trwałość powłoki antykorozyjnej zwiększa się dzięki wstępnej obróbce powierzchni;
  • Praktycznie każdy przedmiot może być poddany obróbce;
  • Operator nie potrzebuje dużej przestrzeni roboczej.

Cena piaskowania betonu, elewacji, cegły zależy od wielu czynników, takich jak powierzchnia, która ma być poddana obróbce oraz jej wysokość. Ważną rolę odgrywa też powłoka, którą usuwamy z betonu lub innych powierzchni. Ponadto, kontaktując się z naszą firmą prosimy o informację czy będzie to piaskowanie w Warszawie czy w innym mieście.