Obecnie istnieje wiele sposobów na czyszczenie powierzchni drewnianych.

Jedną z najbardziej zaawansowanych i wydajnych jest piaskowanie i obróbka drewna. Metoda mechanicznego działania ścierniwa piaskowego zastąpiła czasochłonne i nieefektywne prace przy szlifowaniu drewna.

Używanie papieru ściernego czy żelaznych szczotek nie jest jest w stanie dać taki efekt, jaki osiąga się naszą metodą, dlatego obecnie taka usługa jak szczotkowanie drewna zyskuje obecnie coraz większą popularność..

Szczotkowanie i szlifowanie domów drewnianych, mebli drewnianych, drzwi drewnianych to jest skuteczne rozwiązanie w wykańczaniu powierzchni!

Funkcjonalność zabiegu opiera się na wykorzystaniu specjalnych technik i ma kilka celów:

  • Usuwanie farby lub innych warstw powierzchniowych;
  • Głębokie czyszczenie drewna jako kompletne przygotowanie przed nałożeniem powłoki ochronnej lub dekoracyjnej;
  • Piaskowanie jest stosowane jako unikalny sposób sztucznego postarzania powierzchni drewnianych.
  • Likwidacja skutków po pożarze lub procesie rozkładu.

Jego działanie polega na wydmuchiwaniu piasku za pomocą sprężonego powietrza na bezpośredni obszar, który ma zostać poddany obróbce. Używany materiał eksploatacyjny powstaje w wyniku przemysłowego kruszenia, a każde ziarenko piasku ma ostre krawędzie. Rozbijają one wszelkie istniejące warstwy i wypłukują strukturę z miękkich lub kruszących się włókien.

W zależności od celu, oryginalna rzecz lub obrobiona powierzchnia mogą wyglądać całkowicie wyszczotkowane lub po prostu uzyskują taki efekt, który ostatnio staje się coraz popularniejszy. Wysoka jakość piaskowania drewna może być osiągnięta tylko przez fachowców. Efekt zależy od kompetencji wykonawcy, więc amatorskie podejście jest niewłaściwe. Specjalista, który został przeszkolony i posiada niezbędne umiejętności oceni sytuację oraz dokona korekt szlifując drewno.

Żmudna praca ręczna przy użyciu tradycyjnych narzędzi odchodzi do przeszłości. Nawet nie biorąc pod uwagę czasu, jaki trzeba poświęcić, jasne jest, że za pomocą piaskowania można zrobić rzeczy, których nie da się osiągnąć stosując staromodną metodę. Stale rosnąca liczba użytkowników korzystających z tej techniki świadczy o jej praktyczności.