Zabezpieczenie antykorozyjne
Każdy samochód, nawet ten najdroższy, stopniowo zacznie korodować. Czynniki klimatyczne, odczynniki, piasek i sól na drodze, źle wpływają na stan pojazdu i przyczyniają się do powstawania korozji, która prowadzi do awarii samochodu i kosztownych napraw. Aby zapobiec temu negatywnemu procesowi, każdy kierowca powinien zadbać o zabezpieczenie antykorozyjne pojazdu. Jest to zastosowanie specjalnych środków ochronnych, które wykluczają kontakt wilgoci z metalem.
Rodzaje zabezpieczeń antykorozyjnych
Obecnie serwisy samochodowe oferują wszelkiego rodzaju środki antykorozyjne, co przyczyniło się do rozwoju różnych rodzajów zabiegów. Konwencjonalnie dzieli się je na dwie główne grupy, które różnią się od siebie rodzajem składu i sposobem aplikacji. Popatrzmy na każdy typ bardziej szczegółowo:
Ochrona powierzchni zewnętrznej
Reprezentuje kompleks środków mających na celu zabezpieczenie antykorozyjne nadwozia, podwozia i nadkoli. Wiąże się to z zastosowaniem produktów elastycznych o najwyższym stopniu przyczepności, ochrony elektrolitów i zdolności do wytrzymania odkształceń mechanicznych. Najskuteczniejszymi zabiegami są masy bitumiczne, pasty na bazie gumy PCV oraz płynne tworzywa sztuczne.
Obróbka ukrytych powierzchni
Wymagane do ochrony parapetów, przegubów, obudów drzwi, szparek, rozpórek. Stosowane są produkty antykorozyjne o jednorodnej strukturze, tworzące elastyczną powłokę, która ma wysoki stopień przyczepności, jest w stanie wypierać elektrolity i wodę z powierzchni metali, wypełnia uszkodzone miejsca i mikropęknięcia. Tutaj szczególnie wyróżniają się "nieschnące" związki na bazie oleju lub parafiny.
Właściciel samochodu może również na życzenie przeprowadzić pełną lub częściową kurację odrdzewiającą. Wszystkie prace ochronne muszą być wykonywane przy użyciu specjalnych technik, profesjonalnego sprzętu i wysokiej jakości materiałów.
Główne zalety
Kompetentnie dobrana wysokiej jakości powłoka antykorozyjna:
- pokrywa metal trwałą warstwą ochronną;
- chroni nie tylko widoczne, ale i trudno dostępne miejsca na samochodzie;
- jest dielektrykiem;
- zatrzymuje istniejącą rdzę i zapobiega powstawaniu nowej;
- smaruje węzły i zmniejsza skrzypienie mechanizmów;
- zapobiega wnikaniu wilgoci, wypiera ją;
- nadaje powierzchni odporność na zarysowania i uderzenia;
- pozwala zaoszczędzić na naprawach samochodu, lakierowaniu i częściach zamiennych.
Należy również zaznaczyć, że stosowane preparaty są produktami ekologicznymi, w pełni bezpiecznymi dla środowiska i zdrowia człowieka.
Etapy pracy:
Po pierwsze, miejsca poddawane zabiegowi są dokładnie oczyszczane z kurzu, brudu, piasku i innych zanieczyszczeń. Zapewnia to silniejsze przyleganie materiału do powierzchni. Po umyciu niezbędne miejsca są suszone i odtłuszczane. Po tym czasie można zastosować środki.
Masy odrdzewiające nakładane są w temperaturze nie niższej niż +15°C po 3-4 warstwy z pośrednim suszeniem. Wszystkie widoczne i łatwo dostępne miejsca są obrabiane ręcznie za pomocą pędzla, wałka lub packi. Powierzchnie ukryte obrabia się za pomocą puszki lub pistoletu natryskowego. Nie zaleca się intensywnego użytkowania pojazdu przez 24 godziny po zakończeniu zabiegu.
Pomimo pozornej prostoty procesu, zabiegi mogą być wykonywane tylko przez doświadczonych specjalistów, którzy wybierają wysokiej jakości produkty i prawidłowo wykonują niezbędne prace.
Interesuje Cię profilaktyka przeciwrdzewna Twojego samochodu? Zadzwoń do naszych wykwalifikowanych fachowców w Warszawie. Udzielimy Ci przydatnych porad dotyczących wyboru niezbędnych materiałów i wyjaśnimy wszystkie szczegóły prac.
Zadzwoń do naszego serwisu samochodowego pod numer +48 514 716 916 lub zarezerwuj usługę oddzwonienia.